Uzun İlişkinin Sırları Nelerdir? Nasıl Yaşanır?

0 37

Uzun ilişkinin sırları, ilişkiye başlayan herkesin hedeflediği bir durumdur. Hiç kimse kısa süreli bir ilişki kurmak ve olumsuz bir sonuç istemez. İlişkilerin başlaması ve şekillenmesi tarafların birbirlerine olan yaklaşımları ile bağlantılıdır. Dolayısıyla bir ilişkinin süresini taraflar belirler. Uzun bir ilişki yaşamak için dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunur. Bu noktalara tarafların dikkat etmesi, uzun ve sağlıklı bir ilişkinin yaşanabilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Yazımızda uzun bir ilişki için, yapılması gerekenleri siz değerli okuyucularımız için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Saygının Yitirilmemesi

Saygı ikili ilişkilerin bel kemiği olarak kabul edilir. Uzun yıllar süren ilişkilerde taraflara sorulduğunda, kesinlikle saygıya değineceklerdir. Süreç içerisinde kişilerin, arasında fikir ayrılıkları, anlaşmazlıklar ve tartışmalar yaşanabilir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Önemli olan tartışmalar esnasında, fikirlerinizi beyan ederken saygı çerçevesinde hareket edebilmektir. Kişisel alan içerisine girmeden açıklayıcı bir biçimde kendinizi ifade etmeli olabildiğince sesinizi yükseltmeden kendinizi ifade etmelisiniz. Karşı tarafın sesi yükseldiğinde iletişimde yaygın olarak kullanılan ses eşitleme tekniği kullanılabilir. Siz sesinizi belli bir düzeyde tuttuğunuz takdirde, karşı taraf da sizin sesinizle kendi sesini eşitleyecek ve tartışma kısa süre içerisinde sona erecektir.

Aidiyet Ve Sadakat

Uzun ilişkinin sırları, aidiyet ve sadakat ikilisi ile doğrudan ilişkilidir. İlişki süresinde kişilerin birbirlerine sadık kalması uzun bir ilişki için oldukça önemlidir. Aidiyet ve sadakat genel manada aldatmak olarak algılansa da, çok farklı anlamlara da gelmektedir. Aldatma başlı başına bir sadakatsizlik örneğidir. Bunun yanı sıra, ilişkiniz, karşı tarafla aranızdaki olayların üçüncü kişilerle paylaşılması bile birer sadakatsizlik örneğidir. Fikir ayrılığı yaşadığınız durumlarda ilişkinize üçüncü kişileri taraf etmek yerine eşinizle ya da sevgilinizle konuşmak en doğrusu olacaktır.

Geçmişle Bağlarınızı Koparın

Uzun bir ilişki yaşamak istiyorsanız kesinlikle geçmişin olumsuz anılarından mutlaka kurtulmanız gerekir. Geçmişte yaşanmış kavgalar, olumsuz deneyimler ve anlaşmazlıklar yaşandıkları zaman aralığında hapsolmak zorundadır. Sıklıkla bu konuların hatırlatılması ilişkinizin ömrünü kısaltır ve kişilerin birbirlerine karşı birikmesine, soğumasına neden olmaktadır. Bu sebeple uzun ilişkinin sırları söz konusu olacaksa sorunlarınızı mutlaka anlaşma ile sonuçlandırmaya dikkat etmeli ve geleceğe bakmalısınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.