Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

The Immigrant film, 1917

Ekleyen: İzzet Beylik RSS kaynağına abone ol | 14 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  The Immigrant, (Göçmen) Charles Chaplin' in yönetmenliğini yaptığı ve başrolde yer aldığı 1917, ABD yapımı sessiz bir komedi filmidir. Chaplin' in Mutual Film Corporation' la çektiği sessiz filmlerin on birincisidir.

Charlie Chaplin'in Avrupa'dan ABD'ye gemiyle yolculuk eden bir göçmeni canlandırdığı filmin başrollerinde Edna Purviance, Charlie Chaplin ve Eric Campbell vardır.

Film Broke, A Modern Columbus, Hello USA, The New World adlarıyla da bilinir.

Chaplin, Mayıs 1916 ile Ekim 1917 arasında Mutual Film Corporation'la ileride onun en tanınmış filmleri olacak bir dizi kısa komedi filmi çekmişti. Immigrant bu filmlerin en ünlülerinden biridir. Chaplin de sonradan otobiyografisinde Mutual Film Corporation'da geçirdiği zamanı kariyerinin en mutlu yılları olarak tanımlayacaktır.

1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Yazar: İzzet Beylik

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/tarih-makaleleri/the-immigrant-film-1917.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Tarih Makaleleri Abone ol: RSS