Sevdiklerinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

0 28

  Sevdiklerinizle yapabileceğiniz aktiviteler sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hem de bu oldukça basit. Dünyada yaşanan salgın nedeniyle kimse dışarı çıkmaya yeltenemez bir hal aldı. İnsanlar markete gitmeye bile korkar duruma geldiler. Bütün hayatımızı evlerimizde idare etmeye başladık. Karantina döneminde en çok özlediğimiz şeylerden birisi de sevdiklerimizle buluşup hoş vakit geçirmek oldu. Tüm bunlara rağmen sevdiklerinizle ve ailenizle görüntülü bir konuşma ile çeşitli şeyler yapmanız mümkün. Yan yana yapabildiğiniz aktiviteleri online bir biçimde de yapmanız mümkün. Bu yazımızda sizler için sevdiklerinizle yapabileceğiniz aktiviteler listesi hazırladık.

Evde Yapılacak Online Aktivite Önerileri Nelerdir?


Evde yapılacak online aktiviteler
arasında film izlemek mükemmel bir çözüm diyebiliriz.  Netflix’ de olan parti özelliği sayesinde arkadaşlarınızla birlikte film izleyip ayrıca ekran kenarında da film hakkında konuşabiliyorsunuz. Tabii ki yan yana izlediğiniz film kadar olmasa da bu da muhteşem bir aktivitedir. Bir diğer aktivitemiz Google Art&Culture sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz anda sanal ortamda dünyanın birçok müzesine girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir yandan görüntülü konuşarak bir yandan da dünyanın bir ucunda müze gezisi yapabilirsiniz. Bir diğer aktivitemiz görüntülü bir biçimde konuşarak çeşitli spor hareketleri yapmak olacaktır. Bu işlemi sanal ortam üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Online görüşme yapacağınız programlarda buluşarak egzersiz yapabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Evde İnternetsiz Zaman Geçirmenin Yöntemleri Nelerdir?


Evde internetsiz zaman geçirmenin yöntemleri
oldukça fazladır. İnsan neyi yapmaktan hoşlanıyorsa o işe daha da yönelmeli ve üzerine gitmelidir. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlar için yeteneklerinizin ve isteklerinizin üzerine gitmenin tam zamanı. Unutmayın, böyle bir fırsat belki de bir daha elinize geçmeyecek. Özellikle de pandemi döneminde çok iyi fırsat olacaktır. Örneğin resim yapmayı çok istiyorsunuz ama resim yeteneğiniz. İnternet aracılığı ile videolar izleyerek, bir şeyler öğrenebilirsiniz. Zamanla, çok daha iyi şeyler ortaya koyabilmeye başladığınızı sizde göreceksiniz. Resim çizmek, müzik dinlemek, yemek yapmak, spor yapmak, evde bulunan malzemeler ile ortaya farklı ürünler çıkarmak gibi birçok şeyi yapabilirsiniz. Hem kafa dağıtmanız hem de zaman geçirmeniz açısından bu fikirler işinize yarayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.