Psikolojik Rahatsızlıkların Bitkisel Tedavisi

0 31

  Psikolojik rahatsızlıkların bitkisel tedavisi son zamanlarda oldukça merak edilmekte olan bir konudur. Hayatımızda yer alan bitkilerin çeşitli rahatsızlıklar üzerinde etkileri bulunmaktadır. Bu etkilerden birisi de psikoloji alanında görülüyor.  Hepimiz biliyoruz ki psikolojik ilaçların yan etkileri oldukça fazladır. Bunları tercih etmek yerine doğanın bize verdiği güzelliklerden yararlanarak en doğru bir biçimde kendimiz bitkisel ilaçlar yapabiliriz. Hem maliyetsiz hem de sizi sağlıklı kılacak bu bitkiler oldukça önemlidir. Çeşitli bitkilerin vücuda olan yararları saymakla bitmez. Örneğin, çok fazla agresif olduğunuz bu dönemde kendinize bir papatya çayı yaparak sakinleşebilirsiniz. Örneğin uykusuzluk sorununuz varsa, bunun için sarı kantaron otu kaynatarak içebilirsiniz. Bu sizi daha sakin bir hale getirecek ve uyumanız için büyük yarar sağlayacaktır.

Depresyon için Hangi Bitkisel Tedaviler Kullanılmalıdır?

Birçok hastalığın tedavisi için kullanılan bitkilerin depresyon rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi için de kullanılması son derece normaldir ve ilaçlardan daha çabuk ilerleme kaydedildiği bilinmektedir. Bu hastalığın tedavisinde en çok kullanılan bitkiler sarı kantarondur. Uzmanlar bu bitkiyi günde iki üç kere tüketmek gerektiğini söylemekteler. Bu bitki depresyon hastaları için son derece yarar sağlayacaktır. Ne kadar fazla etki gösterdiğini bir hafta sonrasında deneyenler anlatmaktadırlar. Hem doğal olup hem de bu kadar büyük derecede yarar sağlamaktadır. Depresyon hastalığı hepimizin de bildiği gibi isteksizlik, halsizlik durumlarıdır.

Psikolojik Rahatsızlıklara İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Psikolojik rahatsızlıklara iyi gelen bitkiler arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Bizler kendi sağlığımızı koruyarak çok fazla ilaç tüketmeden sadece doğal bitkilerle de iyileşebiliriz.  Psikolojik rahatsızlıkların bitkisel tedavisi dendiği zaman akla ilk gelen bitkiler şu şekildedir;
– Papatya
– Sarı Kantaron
– Lavanta
– Yeşil bitki
– Kakule
– Lahana
– Kuş konmaz
– Melisa otu
– Nane
bu tarz bitkiler psikolojik açıdan sağlığımız için çokça tercih edilen bitkilerdir. Sizlerin bir hastalığı var ise bunları kullanmanız için ilk öncelikle bir doktora başvurmalısınız sonrasında ise bu bitkilerden çay yaparak bir hafta tükettikten sonra sizler farkı göreceksiniz. Güne enerjik bir şekilde başlayıp geceleri rahat ve derin bir uyku çekeceğinizde şüpheniz olmasın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.