Pratik Banyo Temizleme Yöntemleri

1 50

Pratik banyo temizleme yöntemleri; Banyolar evlerin en çok kirlenen ve sıklıkla temizlenmesi gereken bölgeleridir. Bu sebeple banyo temizliği oldukça yorucudur. En sık temizlenen bu alanla ilgili olarak paketlenmiş temizlik malzemelerinin yanı sıra, evde hazırlanabilecek kimyasal olmayan doğal malzemeler de vardır. Bu malzemelerle yapacağınız karışımlarla doğal temizlik malzemeleri elde edebilir hijyenik sonuçlar alabilirsiniz. Banyolarınızda ve evlerinizin birçok alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz temizlik malzemesi tariflerini yazımızda siz değerli okuyucularımız için derledik. Faydalı olmasını umar keyifli okumalar dileriz.

Beyaz Sabunun Mucizevi Etkisi

Beyaz sabun geleneksel bir temizlik malzemesidir. Ağırlıklı olarak kişisel temizlikte kullanılan bu ürün, ev temizliklerin de de sıklıkla kullanılabilir. Özellikle fayans yüzeylerin temizliğinde beyaz sabunun kullanılması doğal cila etkisi yaratır ve parlaklık kazandırır. Banyolarda bulunan fayans yüzeylerde ve evin diğer bölgelerinde beyaz sabunu temizlikte kullanmak için 1 kalıp beyaz sabunu kapaklı bir kap içerisine rendeleyiniz. Rendelediğiniz sabundan 2 yemek kaşığı kadar alarak 1 litre suya ekleyin. 1 kalıp beyaz sabun uzun süre temizliklerinizde kullanabileceğiniz miktardadır. Bu sebeple kalan miktarı kapaklı kap içerisinde muhafaza edin ve takip eden temizliklerinizde kullanın. Rendelenmiş sabunu suyun içerisinde iyice eritip havlu dokuya sahip bir bez yardımıyla fayanslarınıza uygulayın. Sildiğiniz fayansları kurulamayı asla ihmal etmeyin.

Beyaz Sirke İle Derinlemesine Temizlik

Beyaz sirke genellikle sebze ve meyvelerin temizliği için kullanılan bir ürün olsa da, banyo temizliği ve ev temizliğinin de vazgeçilmez malzemelerindendir. Beyaz sirke ile özellikle banyo armatürlerinin temizlenmesi oluşan su lekelerinin giderilmesi için çok etkilidir.  Bunun yanı sıra duşa kabin panellerinde meydana gelen su lekeleri için de kullanılabilir. Sirkeyi temizlikte kullanabilmenin farklı şekilleri vardır.

İster sade isterseniz de karışım olarak kullanabileceğiniz sirke içeriğindeki asidik özellik inatçı lekelerle baş edebilir.  Sirkeyi tek başına kullanmayı hedefliyorsanız, bir poşet içerisine saf sirkeyi doldurup armatürün tamamı sirkenin içerisinde kalacak şekilde konumlandırın.

Duşa kabin panellerinde sirkenin bekletilmesi mümkün olmayacağından kireç çözücülerle birlikte kullanılması çok daha iyi olacaktır. sprey şişesine sirke eklenmeli püskürtülerek yüzeyde beklenmeli ve ardından durulanmalıdır.

1 yorum
  1. Ayşenur diyor

    Sonuna kadar haklısınız ama nedense çamaşır suyu olmadan yaptığım hiç bir temizlikten zevk almıyorum bu Coronavirus psikolojimizi alt üst etti 😭😭

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.