Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Team fortress 2

Ekleyen: Elif Çınar RSS kaynağına abone ol | 16 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  Team Fortress 2, Valve tarafından üretilmiş ve satışa sunulmuş bir video oyunudur. Ayrıca The Orange Box paketinde de bulunmaktadır. Sadece internet üzerinden oynanabilen Team Fortress 2, takım tabanlı bir savaş oyunudur.

Oyunda iki takım bulunmaktadır: Kırmızılar ve maviler. Takımların, renk dışında birbirinden farkı yoktur.

Oyunda, iki takımın da belirli görevleri vardır. Düşmanın bilgilerini çalmak (Capture the Flag, çanta ile temsil edilir) ve kendi üssüne getirmek, düşmanın bölgelerini ele geçirmek (Control Point) veya sahipsiz bölgeleri diğer takımdan daha önce ele geçirmek, ve son olarak üstünde bomba olan daha doğrusu bombadan bir treni hareket ettirerek karşı takımın bölgesine bırakmak(Payload).

Bunlar oyunun temel görevleridir, ancak gerek Valve gerek diğer oyuncular oyun için yeni görev tipleri geliştirmektedir.

Bu görevler sadece bir tur için geçerlidir ve görev bittiğinde tur da biter. Bir tur'un bitmesi için 4 yöntem vardır: Süre'nin bitmesi (Süre Sunucu Adminleri tarafından ayarlanır). Düşmanın bilgilerinin çalınma sayısı (Capture the Flag içindir). Herhangi bir takımın bütün pointleri kapması (Control Point içindir) Bomba treninin düşman bölgesine bırakılması (Payload İçindir) Bir takım, görevi bir kere başardıktan sonra, harita değişir (eğer sunucu ayarları değiştirilmemişse).

Yazar: Elif Çınar

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/oyun-makaleleri/team-fortress-2.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Oyun Makaleleri Abone ol: RSS