Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Off-Off-Broadway

Ekleyen: Mehmet Yeniköy RSS kaynağına abone ol | 30 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  Off-Off-Broadway, New York'ta Broadway ve Off-Broadway tiyatrolarından daha küçük sahnelerde gerçekleştirilen tiyatro oyunu, müzikal ve performans prodüksiyonlarına verilen isimdir.

100 koltuktan daha az kapasiteye sahip tiyatrolar Off-Off-Broadway olarak adlandırılır. Bu kapsamdaki gösteriler arasında, Richard Foreman gibi bilinen aktörlerin yönettiği Ontological-Hysteric Theater ya da TriBeCa'daki The Flea Theater gibi profesyonel ve başarılı prodüksiyonlar olduğu gibi, tüm New York'ta sahnelenen çok küçük amatör performanslar da vardır.

Actors Equity (Aktörler Birliği) üyesi oyuncuların yer aldığı Off-Off-Broadway prodüksiyonları Equity Showcase (Birlik Vitrini) şaklinde adlandırılır. Birliğin, gösteri süresi, prova zamanları ve oyuncu fiyatları gibi konularda çok katı kuralları mevcuttur.

Yine de profesyonel oyuncuların bu vitrin oyunlarında yer almaları nadir değildir, hatta New York'taki aktörlerin sahne çalışmalarının büyük çoğunluğu bu tür prodüksiyonlardan oluşur.

Yazar: Mehmet Yeniköy

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/oyun-makaleleri/off-off-broadway.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Oyun Makaleleri Abone ol: RSS