Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Kenan İmirzalıoğlu

Ekleyen: Ceren Caymaz RSS kaynağına abone ol | 10 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  


Kenan İmirzalıoğlu, Sinema ve Dizi oyuncusu. Ankara nın Bala ilçesinde doğan Kenan İmirzalıoğlu, orta ve lise öğrenimini Ankara'da, yüksek tahsilini ise İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde yaptı.

Matematik öğretmenliği için hazırlanırken üniversite masraflarını çıkarabilmek amacıyla bir mankenlik ajansına başvurdu.

1995 yılında mankenlik yapmaya başladı. Arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Best Model of Turkey ve Best Model of the World mankenlik yarışmalarında birinci oldu.

1999 yılında televizyon dizisi Deli Yüreku2018te Yusuf Miroğlu karakterini canlandırarak oyunculuğa geçti. 2001 yılında Deli Yüreku2018in sinema versiyonu adlı filmde oynayarak sinemaya transfer oldu. Ardından yine bir televizyon dizisi Alacakaranlıku2018ta (2003) rol aldıu2026 Sinemadaki ikinci çalışması Uğur Yücel'in yazıp, yönettiği Yazı Turau2018da başrolü Olgun Şimşek ile paylaştı.

Kenan İmirzalıoğlu'nun üçüncü sinema deneyimi, çekimleri Türkiye'de gerçekleştirilecek olan Fransa, İngiltere ortak yapımı Gilgamesh / Gılgamış'la olacaktı ama, proje gerçekleşmedi. 2006'da Suat Yalaz'ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği Son Osmanlı'da rol aldı. 2007'de televizyon dizisi Acı Hayat'ta (2006) başrolü Selin Demiratar'la paylaşt Kabadayı filmiyle sevenlerinin önüne çıktı. Bu filmde başrolü usta aktör Şener Şen ile paylaştı.

En son 2009 yılında Ezel adlı dizi filminde Cansu Dere ile başrolü paylaşmaktadır.

Yazar: Ceren Caymaz

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/oyun-makaleleri/kenan-imirzalioglu.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Oyun Makaleleri Abone ol: RSS