Mutfak Dolaplarını Verimli Kullanmak

0 60

Mutfak dolaplarını verimli kullanmak birçok kadının isteyeceği bir şeydir. Mutfak kadınlar için çok özel bir yere sahiptir. Bir kadın için mutfak yemek pişirilen bir yer olma özelliğinin çok ötesinde bir yerdedir. Bu derece özel bir öneme sahip olan mutfağın elbette belirli özellikleri olmalıdır.

Kullanışlı Mutfak Dolapları

 

Mutfak dolapları mutfakların en ağır işçileridir. Mutfak dolaplarında aranması gereken özellikler aslında hangi markadan olduğu değil ne kadar işlevsel olduğudur. Bütün kadınların mutfak dolaplarından beklentisi geniş olmalarıdır. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir. Mutfak dolaplarının boyutları mutfağın genişliği oranında değişmektedir. Mutfakları küçük olan kadınların üzülmesine hiç gerek yoktur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok şık bir o kadar da fonksiyonel mutfak dolapları kadınların tercihine sunulmaktadır. Çağımızın modern kadınları mutfak dolapları tercihlerini fonksiyonellik, sadelik ve şıklık tan yana yapmaktadırlar. Fonksiyonel mutfak dolapları tercihinde bulunmak da verimli bir kullanım sağlamak açısından oldukça önemlidir.

Mutfak Dolabı Düzeni

 

Mutfak dolabı düzeni, dolapları efektif kullanabilmek için oldukça kritik bir noktadır. En çok kullanılan malzemeler elimize yakın kısma konulmalıdır. Mutfak dolabı düzenlemek önemli bir iştir aslında. Her kadının kendine göre bir düzeni vardır. Fakat çok genel olarak kullanılan malzemelerin önem sırası ve kullanış sırasına göre dolaplara yerleştirilmesi gerekmektedir. Mutfakta her gün kullanmadığımız tencere, tava, yemek takımı ve genellikle misafirler için kullandığımız malzemeleri dolapların üst kısımlarına yerleştirmek zamandan tasarruf etmenizi sağlayacağı gibi sizin mutfakta iş yaparken daha az yorulmanızı da sağlayacaktır. Sık kullandığınız malzemeleri ise elinizin altına yakın çekmeceleri yerleştirmek sizin için daha kullanışlı ve daha az yorucu olacaktır.

Mutfak Dolabı Çekmece Düzeni

 

Mutfak dolaplarını verimli kullanmak için çekmeceleri de düzenlemek gereklidir. Mutfak dolaplarının alt kısmı genellikle deterjan, sünger gibi malzeme koymak için kullanılır.  Bu tür malzemeleri dolaba gelişigüzel koymak düzensiz ve kötü bir görüntü oluşturacağı için daha düzenli olması için yollar aramak gerekmektedir. Bu tür eşyaları koymak için kullanılan organizer sepetler alarak deterjan, sünger gibi malzemelerimizi bunun içine düzenli şekilde koyup dolabın içine yerleştirir sek hem görüntü güzel olacak hem de elimizin altında geniş bir alan açılacaktır.

Mutfak dolaplarının çekmeceli kısımlarına genellikle çatal, kaşık, bıçak ve servis yaparken kullandığımız malzemeleri koyarız. Mutfak dolaplarımızın çekmecelerinin daha düzenli olması için malzemeleri gelişigüzel koymak yerine çekmece içi kaşıklık denilen özel yapım kaşıklıklardan temin ederek onlara yerleştirebiliriz. Bu sayede hem daha düzenli bir çekmecemiz olur hem de aradığımız malzemeyi kolayca bulabiliriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.