Kış Günleri İçin İdeal Kış Filmleri Listesi

0 44

Kış günleri için ideal Kış filmleri kış ruhunun ve ikliminin yansıtıldığı filmlerdir. Bir filmin izlenebilirliğini arttıran şey konusu oyuncuları, sahneleri olmakla birlikte pek çok izleyici için de filmin geçtiği mekândır. Kış ayları ve kar yağışı birçok insan için huzur temsil eder. Bu sebeple kar tutkunları için kar temalı filmleri bu sebeple derlemek istedik keyifli seyirler dileriz.

Snow Cake – Kar Pastası

Filmin ana karakteri Alex seyir halinde olduğu bir gün, Vivienne isimli birini aracına alır ve birlikte kaza geçirirler. Vivienne’in hayatını kaybettiği kazadan dolayı vicdan azabı çekmektedir ve Vivienne’in ailesini ziyaret eder. Vivienne’in annesi Linda otistik bir bireydir. Bu sebeple Alex kadının yanından ayrılmak istemez, cenaze işlemlerine yardımcı olmak ister. Bu sırada Linda’nın komşusuyla ilişki yaşamaya başlar. Olaylar esnasında Alex geçmişinden gelen karanlık şeylerin peşini bırakmadığını fark edecektir.

Eternal Sunshine Of The Spotness Mind – Sil Baştan

Kahramanımız Joel kız arkadaşının çarpıcı bir deneye katılacağını ve bu deney sonucunda tüm hafızasının silineceğini öğrenir. Kız arkadaşı artık Joeli ve ilişkilerini hatırlamamaktadır. Tekrar bir araya geldiklerinde tekrar bir ilişkiye başlamaya çalışırlar. Joel tepki olarak kendisi de hafızasının silinmesi için bu deneye katılmak ister. Ancak anılarının silinmeye başladığını anladığı anda, durdurmak ister. Çünkü pişman olacağı şeyler yaşamaktadır. Kış günleri için ideal kış filmleri türünde başarılı yapımlardan biridir.

Doktor Jivago – Doctor Zhivago

Dönem filmi olan Doktor Jivago, Bolşevik İhtilali’nin yaşandığı yıllarda bir şair ve bir doktorun ilişkisini anlatır. Ülkenin içerisinde bulunduğu buhrandan dolayı, ilişkilerinde bir takım sorunlar vardır, adam eşinin duygularına karşılık vermemektedir. Devrimden sorumlu olan kişilerden birinin eşine âşık olmuştur. İki aşk arasında sıkışıp kalan Jivago’yu zor günler beklemektedir.

Fargo

Yüksek IMDB puanına sahip olan Kış günleri için ideal kış filmleri arasında yer alan Fargo’nun dizi versiyonu da bulunur. Ana karakter Lundegaard borçlarından dolayı zor durumdadır. Eşinin babası çok zengin olduğu için yaptığı bir planla eşini kaçırtır. Bu sayede eşinin babasından fidye isteyecek ve borçlarından kurtulacaktır. Ancak işler yolunda gitmeyecek ve her şey çok zor bir hal alacaktır.

Farklı türde film önerisi görmek isterseniz aile filmleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.