Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Eddie Irvine

Ekleyen: Ersun Pamir RSS kaynağına abone ol | 25 Aralık 2018 | Gösterim:
loading
 
  Edmund "Eddie" Irvine, Jr. Kuzey İrlandalı eski yarışçı. Conlig, County Down'da büyüyen Irvine motor sporlarıyla içli dışlı olan ebeveynlerinden etkilenmiş ve kariyeri boyunca babası Edmund Sr.

ve kız kardeşi Sonia'yla birlikte çalışmıştır. Profesyonel kariyerine 1983 yılında başlayan sürücü 1988'de Formula 3'e geçmiş ve daha sonra Formula 3000 yarışlarına katılmıştır.

1990 yılında Jordan takımıyla Formula'ya geçiş yapan Irvine üç yıl sonra Formula 1'de yarışmaya başlamıştır.

Formula 1'de giderek popüler duruma gelen pilot, Ferrari'nin 1996 yılında kendisine yaptığı teklifi kabul ederek Michael Schumacher'in takım arkadaşı olmuştur. Irvine 1999 yılında kariyerinin en başarılı dönemini geçirmiş ve şampiyonluğu son yarışa dek kovalamıştır.

Bu yarışta üçüncü sırayı alan pilot Sürücüler Şampiyonası'nı McLaren sürücüsü Mika Hakkinen'in ardından ikinci olarak tamamlamıştır. Sonraki yıl Ferrari'yle yollarını ayıran Irvine yeni kurulan Jaguar Racing takımına geçmiş ve bu takımla podyuma çıkan ilk ve tek pilot olma unvanını kazanmıştır.

Yazar: Ersun Pamir

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/kaza-makaleleri/eddie-irvine.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Kaza Makaleleri Abone ol: RSS