Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

2009 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

Ekleyen: Sait Budak RSS kaynağına abone ol | 13 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  2009 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2008-2009 sezonunda düzenleneni. Genellikle "World Juniors" ve "Junior Worlds" olarak bilinir.

Patenciler 4 disiplinde kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında yarışır. Bu yarışmaya Uluslararasi Buz Pateni Birligi'ne (International Skating Union, kısaca ISU) üye ülkelerden bir önceki yılın 1 Temmuz tarihinde 13 yaşını doldurmamış patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilir.

(1 Temmuz 1989 ve 1 Temmuz 1995 arasında doğanlar) Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde yarışan erkeklerde bu yaş sınırı 21'e yükselmektedir. (Erkek sporcu 1 Temmuz 1987'den sonra doğmuş olmalıdır. ) "Junior" terimi yaş aralığını belirtmektedir. Bu şampiyonaya katılan bazı sporcular ulusal ve uluslararası düzeyde büyüklerde yarışmasına rağmen halen bu şampiyonaya katılmaya yaş olarak uygun olabilir.

Bununla birlikte bu düzeyde yarışmak için belirlenen ISU kurallarına uyması gerekmektedir. 23 Şubat ve 1 Mart, 2009 arasında Ostrava, Çek Cumhuriyetinde düzenlenmesi planlanan şampiyonaya finansal sorunlar nedeniyle düzenlenemeyecektir. Bunun yerine ev sahipliğini 13 Ekim, 2008'de belirlendiği üzere Sofya, Bulgaristan yapacaktır. Zorunlu dans Paso Doble'dir. 2009 Rusya Gençler şampiyonu Ivan Bariev ve ikincisi Artur Gachinski hastalık sebebiyle yarışmadan çekildiler.

Buz dansında Kazakistan'dan Viktoria Kucherenko / Ruslan Potamashnev ve Romanya'dan Ioana Harmony Risca / Chase Andrews Brogan vatandaşlık belgeleri ile ilgili sorunlar sebebiyle yarışmadan çekildi.

Yazar: Sait Budak

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/kadin-makaleleri/2009-dunya-gencler-artistik-patinaj-sampiyonasi.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Kadın Makaleleri Abone ol: RSS