İzlenmesi Gereken Korku Filmleri

0 18

 Korku filmleri bazı kesimlerin çok fazla sevdiği bazın kesimlerin lafını bile duymaktan keyif almadığı türlerden biridir. Sinema tarihinin filmlerin ‘kalitesi’ IMDB listesindeki puanlarına bağlı olarak belirlenir. Yazımızda IMDB’nin yüksek puanlarına sahip olan 5 korku filmini sizler için derledik.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

@satanicsaturday’in paylaştığı bir gönderi

 

Psycho – Sapık

IMDB puanı 8,5 olan ve bir başyapıt olarak kabul edilen Sapık filmi, Alfred Hitchcock imzalıdır. Filmin ana karakteri Marion Crane’e patronuna teslim etmesi için bir miktar para verilir. Kahramanımız bunun üzerine yola koyulur. Yolda karşılaştığı polisler tarafından takibe alınır çünkü Marion’un şüpheli davranışları dikkat çeker. Polislerin dışında tanıdıkları da Marion’un peşindedir. Yol üzerinde bir otele giden Marion sevgilisiyle buluşmak ister. Beklerken otel sahibi Norman Bates ile sohbet etmeye başlarlar ve olaylar gelişir.

The Shining – Cinnet

IMDB puanı 8,4 olan Cinnet filminin ana karakteri Jack Torrance’ın kış sezonunda kapalı olan bir otelin bekçiliğini yapacaktır. Ailesi ile birlikte otele yerleşen Jack, bir süre sonra rutin bakımları yaparken otelde bir takım metafizik olayların geliştiğini fark eder. Jack’in oğlu da durumun farkındadır ve otelde yalnız olmadıklarını bilir. Bir süre sonrasında yaşanan şiddetli kar fırtınası yolları kapatacak bu esnada jack bu varlıkların hakimiyeti altında girerek saldırgan davranışlar göstermeye başlayacaktır.

Rear Window – Arka Pencere

8,4 IMDB puanına sahip olan Arka Pencere filmi,  başarılı korku filmleri içerisinde yer alır. Muzur bir fotoğrafçı olan Jeffries, geçirdiği bir kaza sonrasında bacağını kırar ve alçı sebebiyle eve kapanır. Evde kaldığı süre içerisinde, komşularını teleskopla izleyerek vakit geçirmektedir. Yine komşularını dikizlediği bir gün, komşusunun karısını öldürdüğünden şüphelenir. Bunun üzerine kız arkadaşından ve kendisi ile ilgilenen hemşireden yardım ister. Başyapıt olarak kabul edilen film Alfred Hitchcock imzalıdır.

Vertigo – Ölüm Korkusu

IMDB puanı 8,3 olan Ölüm Korkusu filmi, korku filmleri içerisinde farklı bir senaryoya sahip olan yapımlardan biridir. Medeleine’in kocasına dair bir takım şüpheleri vardır. bu sebeple eşinin peşine bir dedektif takar. Ancak beklenmedik gelişmeler olacak ve dedektif kendisini en büyük korkularıyla yüzleşirken bulacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.