İzlenmesi gereken Aksiyon Filmleri

0 85

Aksiyon filmleri geniş kitleler tarafından izlenen ve sürükleyici senaryoları olan filmlerdir. Aksiyon filmleri genel anlamda yüksek bütçeli filmlerdir, etkileyici animasyonlarla desteklenmektedir. Yazımızda sinema tarihinde iz bırakan aksiyon filmlerini listeledik. Şimdiden keyifli seyirler dileriz.

The Bourne Ultimatum – Son Ultimatom

Boş zamanlarında suikastlar düzenleyen bir adamın hikayesini konu alan Son Ultimatom filmi, Oscar ödülü kazanmış oyuncu Matt Damon’un baş rolünde olduğu bir yapımdır. Kahramanımız geçmişini hatırlayamamaktır ve kendisi gibi pek çok suikastçiyle rekabet halindedir. Ancak bu kez hedef kendisi olacak ve ölümüne bir takip başlayacaktır.

Yip Man – Ip Man

Yaşanmış bir hikâyeden yola çıkılarak çekilen film, Bruce Lee’nin dövüş sanatları konusunda uzmanlaşmasına yardımcı olan Ip Man’in hayatını konu edinmektedir. Wing Chun tarzı müsabakaların anlatıldığı film seyircilere son derece hareketli ve adrenalin dolu sahneleriyle seyircilere şölen sunmaktadır.

The Island- Ada

Ütopik bir dünyanın kapılarını aralatan film, dış dünyadan izole edilmiş bir alanda yaşayan insanların tuhaf hikayesini konu ediniyor. Bu izole dünyanın sakinleri ‘ada’ adı verilen farklı bir yaşam alanına seçilerek gönderilmektedir. Bu Ada adeta dünyada cenneti yaşatan, her türlü kötülükten uzak bir alandır. Ancak bir süre sonra her şey ortaya çıkacak ve aslında hayatlarının hiçe sayıldığını öğreneceklerdir. Başarılı aksiyon filmleri içerisinde yer alan film hareketli sahneleriyle izleyicilere heyecan dolu dakikalar vaat eder.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Looper (@looperhq)’in paylaştığı bir gönderi

Rambo

Sinema tarihinin kült filmlerinden biri olan Rambo, çok güçlü bir askerin hikayesini konu alır. Filmin ana karakteri Rambo, zorlu görevin ardından bir dağ kasabasına sığınır. Tek isteği biraz dinlenmek ve karnını doyurmaktır. Ancak yerel yetkililer kendisini hiç hoş karşılamaz. Kendisini tutuklayıp işkence etmeye başlar. bunun üzerine Rambo ortalığı birbirine katacak ve geldiği dağa geri dönecektir.

Kiss Kiss Bang Bang

Hayatını yaptığı küçük çaplı hırsızlıklarla sürdüren ana karakter Harry, bir anda kendisini korkunç bir cinayet araştırması içinde bulur. Ancak durumun farkında değildir. bir dedektifi canlandıracağı bir film seçmelerine katılır. Bu sırada Holywood’da gerçek bir cinayet soruşturmasında bulur. Kiss Kiss Bang Bang Aksiyon filmleri içerisinde dikkat çekici bir yerdedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.