Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Kulak Estetik Ameliyatları

Ekleyen: Ahmet Polatlı RSS kaynağına abone ol | 06 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  Kulak estetik girişimleri en sık kulak boyutunu küçültme veya kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Kulak sayvanındaki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi veya kıkırdak kısmın normalden çok geniş olması, kulakta biçim bozukluklarına niçin mümkün. Kulak gelişiminin büyük kısmı (% 80) 5-6 yaşa kadar tamamlanmaktadır. Bu nedenle okula başlamadan bu çeşit ameliyatların yapılması elverişli olur. yalnız ameliyatın daha ileri yaşlarda da yapılması mümkündür. ufak çocuklarda ameliyat, kapsamlı anestezi altında, daha büyüklerde ise yerel anestezi birlikte yapılabilmektedir.

Ameliyatta, kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak, başa daha epey yaklaşması sağlanır. Ameliyat kulak daha sonra yapıldığı için dıştan herhangi 1 ameliyat izi görünmez.

Ameliyatın riskleri nelerdir:

Ameliyat sonrası yara enfeksiyonu oluşarak skar (iz) oluşumuna sebep mümkün. Bu durumda antibiyotik kullanılır. birtakım hastalarda doku içine kanama sonucu hematom (kan birikimi veya pıhtı) oluşabilir. Bu durumda birikinti enjektör birlikte çekilir. Diğer riskler ise bütün kapsamlı anestezi altında yapılan ameliyatınkine eşittir.

Ameliyat sonrası devre:

Ameliyat sonunda bütün 2 kulak üzerine baskılı sargı uygulanarak birkaç gün bırakılır. Sargı açıldıktan sonraları ise birkaç hafta kulakların üzerine gelecek biçimde tenisçi bandı takılması öğüt edilir.

Yazar: Ahmet Polatlı

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/guzellik-makaleleri/kulak-estetik-ameliyatlari.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Güzellik Makaleleri Abone ol: RSS