En Popüler Instagram Filtreleri Nelerdir?

0 13

Popüler Instagram filtreleri, Instagram’ı kullanan pek çok kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılır. Değişen ihtiyaçlara bağlı olarak internet yardımıyla aktif olarak kullanılan sosyal medya hesapları her geçen gün gelişen özellikleriyle kullanıcılar keyifli zaman geçirebilecekleri bir alan yaratır. Fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu olan Instagram’da kullanabileceğiniz filtreleri yazımızda sizler için derledik. Keyifli okumalar diliyoruz.

Instagram Filtrelerinin Ortaya Çıkış Hikâyesi

Popüler Instagram filtreleri Instagram üzerinde yapılan gerek hikaye paylaşımları, gerekse post paylaşımlarında sıklıkla kullanılır. Görsellerin paylaşılan kişilerin beğenisine sunulmadan önce kullanılan filtreler hem görselin derinlik ve renk açısından etkileyici görünmesi hem de kullanıcılar tarafından beğenilmesine yönelik olarak tasarlanır.

Farklı sosyal mecralarda da sıklıkla kullanılan bu filtreler son güncellemelerle Instagram’da daha ağırlıklı olarak kullanılmaya başladı ve yüz filtreleri ile selfie filtresi özelliği de getirildi. Dolayısıyla Instagram diğer mecralarla arasında farkı filtre bazında açtı ve daha beğenilir bir hale geldi.

En İyi Instagram Filtreleri Hangileridir?

Yeni güncellemelerle birlikte gelen filtrelerin içerikleri iyiden iyiye zenginleştirilmiştir. Kişinin ön ya da arka kamera üzerinden çekim sağlarken farklı objelerle görselleri desteklemeleri mümkün olur. Farklı modellerdeki şapkalar, tavşan, kedi, köpek gibi sevilen hayvan figürleri, çiçekli taçlar farklı konseptleri içeren filtreler bu içeriklerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra üç boyutlu olarak kullanılabilen filtreler de vardır. Videolar içinde tüm filtreler kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Filtrelerin yanı sıra Instagram’da videolar için de farklı özellikle bulunmaktadır. Bumerang, ağır çekim ve tersten oynatma özellikleri de kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılır.

Filtreler Nasıl Kullanılır?

Popüler Instagram filtreleri Instagram kamerasının açılması ile ya da galeriden görselin çekilmesi ile kullanılır. Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra eğer post için düzenleme yapılacaksa ekranın alt kısmında yer alan en ortadaki butondan yükleme yapılır ekranın alt kısmındaki filtrelerden beğenilen tercih edilebilir.

Hikâye için filtre kullanımı sağlanacaksa hikaye ekle butonuna tıklanmalı ardından düzenlenecek görsel seçilmeli, ekranın alt kısmında bulunan ve sağ ve sol kısımlarda yer alan filtreler uygulanır. Seçeceğiniz filtrelerle çok daha etkileyici görseller elde etmeniz takipçilerinizin beğenisine sunmanız mümkün olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.