Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Serçe parmak

Ekleyen: Remzi Özdemir RSS kaynağına abone ol | 07 Mart 2019 | Gösterim:
loading
 
  Serçe parmak, insan vücudunda el ve ayakların en dış kısımlarında bulunan hareketli ve bükülebilir çıkıntıdır. Genelde elde ya da ayakta yer alan en küçük ve en ince parmak olduğu için bu adı almıştır.

Serçe parmak çeşitli kültürlerde, farklı kullanım alanlarına sahiptir; Endonezya'da: ...

eğer bir erkek diğer parmaklarını büküp serçe parmağını dik tutarak yere doğru yöneltirse, bu kişinin tuvalet ihtiyacı içerisinde olduğunu gösterir.

Hindistan'da: ... benzer biçimde burada bir kişinin serçe parmağını dikmesi tuvalet ihtiyacı içinde olduğunun göstergesidir. Balkanlar'da: ... erkeklerin serçe parmaklarının tırnaklarını diğerlerinden uzun bırakması bekar olduklarını simgeler. Türkiye'de: ... bir kişiye doğru serçe parmağın uzatılması bahse girmeye çağrı anlamını taşır.

İngiltere'de: ... bir kişinin birşeyler içerken serçe parmağını bardağa değdirmeden, boşluğa doğru dikik tutması görgü kuralıdır. Web Site: SerceParmak. com

Yazar: Remzi Özdemir

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/egitim-makaleleri/serce-parmak.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Eğitim Makaleleri Abone ol: RSS