Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Fransa'nın denizaşırı illeri

Ekleyen: Özcan Ateş RSS kaynağına abone ol | 10 Mart 2019 | Gösterim:
loading
 
  Fransa : Aşağıdaki bölgeler bir bütün olarak aynı zamanda bir ildir ve Denizaşırı illeri oluştururlar : Bu denizaşırı iller, aynı zamanda Avrupa Birliği'nin bir parçasıdır, para birimi Avro'dur.

Ancak bu illerde Schengen Antlaşması geçmez. Avrupa Parlamentosu'nda üç milletvekili ile temsil edilirler.

Bunların dışında Collectivite du2019outre-mer (kısaca COM), yani "Denizaşırı Bölgeler Topluluğu" olarak adlandırılan bölgeler, kendi içlerinde bağımsız olmalarına rağmen dışişlerinde ve savunmada Fransa'ya bağımlıdır.

Bu bölgelerin herbirinin konumu da kendi aralarında farklılıklar gösterir. Bu bölgeler Avrupa Birliği'nin bir parçasıdır, para birimi Avro'dur ama Schengen Antlaşması geçmez: Dosya:Flag of France. svg San Bartelemi Adası Dosya:Flag of France.

svg San Martin (Adanın fransız bölgesi). Bu bölgeler Avrupa Birliği'nin bir parçası değildir ama para birimi Avro'dur: Mayot adalar topluluğu Bu bölgeler Avrupa Birliği'nin bir parçası değildir, para birimi de CFP Pasifik Fransız Frankı'dır: Dosya:Flag of French Polynesia. svg Fransız Polinezyası (POM)

Yazar: Özcan Ateş

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/egitim-makaleleri/fransa-nin-denizasiri-illeri.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Eğitim Makaleleri Abone ol: RSS