Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Everglades restorasyonu

Ekleyen: Elif Çınar RSS kaynağına abone ol | 29 Ocak 2019 | Gösterim:
loading
 
  Everglades'in restorasyonu Güney Florida'da 20. yüzyılda oluşan çevresel hasarın onarımı için devam eden bir çabadır . 2009 itibariyle, tarihteki en pahalı ve kapsamlı çevre onarım girişimidir.

[1] [2] Everglades'in durumu 1970'li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri'nde Büyük Cypress Swamp'te bir jet üssü inşa edilmesi önerisinden sonra gündeme geldi.

Çalışmaların havaalanının Güney Florida ve Everglades National Park'ta ekosistem yok edeceğini gösterdi.

Yıllar süren yıkıcı uygulamalardab gerek devlet ve federal ajanslarla Güney Florida'daki doğal çevrenin ihtiyaçlarını dengelemek hızlı gelişen kentsel ve tarımsal alanlarla yollar aramştır . Kasırgaların yol açtığı seller yüzünden 1947 yılında, Orta ve Güney Florida Sel Kontrol Projesi (C & SF) ve Everglades de sel kontrol cihazları kurulmuştur.

C & SF 1400 mil Güney Florida boyunca kanallar ve 1950 ve 1971 arasında levees ve (2.300 km) inşa etti. Kissimmee NehrindekiBu son girişim, C-38 kanalı düz ve hayvan yaşam için zarar oluşturu, bölgede su kalitesini olumsuz etkiledi. Kanal ilk olarak, 1980'lerde başladı. Bu kısımda Restorasyon 2011 kadar devam etmesi tahmin edilmektedir.

Yazar: Elif Çınar

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/cevre-makaleleri/everglades-restorasyonu.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Çevre Makaleleri Abone ol: RSS