Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Reha Denemeç

Ekleyen: Remzi Özdemir RSS kaynağına abone ol | 24 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  


Reha Denemeç, Türk siyasetçi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kurucusu, Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Başkan Yardımcısı (Ar-Ge), 22.

ve 23. dönem Ankara Milletvekilidir. TBMMu2019de Demokrasi Komitesi Üyesidir. Aynı zamanda 110 ülkenin seçilmiş aktif 1000u2019den fazla parlamenterinden oluşan ve tarafsız bir uluslararası sivil toplum kuruluşu olan 'Küresel Hareket için Parlamenterler / Parliamentarians for Global Action (PGA)'de Uluslararası Kurul Üyeliği yapmıştır.

1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümüu2019nden lisans, daha sonra 'University of Delaware'den (ABD) Ekonomi dalında lisansüstü derecesi aldı. Askerlik hizmetini Eğirdir ve Sarıkamışu2019ta Komando Asteğmen olarak tamamladı.

1986 yılında, Özal döneminde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığıu2019nda göreve başladı. 1987 yılından itibaren Hazine, Dış Ticaret, Planlama, Özelleştirme ve Kamu Bankalarından sorumlu Devlet Bakanlığıu2019nda önce Özel Kalem Müdürü ve sonra Müşavir olarak çalıştı. Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özalu2019ın 'İkinci Değişim Programı'nı hayata geçirmek üzere kardeşi Yusuf Bozkurt Özal tarafından 1993 yılında kurulan 'Yeni Parti'de Genel Başkan Danışmanlığı yaptı. Devlet Planlama Teşkilatı, Ekonomik Modeller ve Stratejik Araştırmalar Genel Müdürlüğüu2019nde Uzman olarak çalışırken, 1997 yılında aynı kurumun Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreter Vekilliği görevlerine atandı.

Türk Standartları Enstitüsü Teknik Kurulu Üyeliği, Başak Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Holiday Inn ve Crowne Plaza Otelleriu2019nin sahibi olan Ataköy Otelcilik AŞ. u2019nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında, Türkiyeu2019de ve Orta Asyau2019da farklı alanlarda yatırımları olan bir holdingin Enerji Grubuu2019nda üst düzey yönetici olarak çalışmaya başladı. Evli, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Yazar: Remzi Özdemir

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/bilim-makaleleri/reha-denemec.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Bilim Makaleleri Abone ol: RSS