Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Küresel ısınma Alerjiyi Tetikliyor

Ekleyen: Ahmet Polatlı RSS kaynağına abone ol | 14 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  ABD Tarım Bakanlığı Ürün Ekme Sistemleri ve KüreselDeğişim Laboratuarından çevrebilim uzmanı Lewis Ziska’nın bilimselaraştırmalarla desteklediği tezi şöyle: “Küresel ısınma ve yanan fosilyakıtlarının sebep olduğu karbondioksit artışı, saman nezlesinitetikleyen bitki olarak bilinen ‘ambrosia’ otunun artmasına yol açacak.Artan ve daha çok büyüyen ambrosia otları ise daha çok polen üretecekve bu polen daha alerjen olacak. Artan karbondioksit oranı özelliklebahar aylarında alerjileri tetikleyen ağaç polenlerini de çoğaltacak.”

MANTAR VE KÜF ARTACAK •Artan karbondioksitin küf ve mantarın da daha çok üremesine sebepolabileceği belirtiliyor. Mantar ve küf de hava kalitesini olumsuzetkileyen unsurlar olarak tanımlanıyor. Karbondioksit artışı kaşıntı vegöz yaşarmasını tetikleyen zehirli sarmaşıkların yayılmasına da sebepoluyor.

Yazar: Ahmet Polatlı

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/bilim-makaleleri/kuresel-isinma-alerjiyi-tetikliyor.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Bilim Makaleleri Abone ol: RSS