Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Dönere Dikkat

Ekleyen: Ahmet Polatlı RSS kaynağına abone ol | 11 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  İngiltere’de yapılan araştırma, 1 porsiyon dönerli sandviçin, 1 şarap bardağı dolusu sıvı yağa aynı kızartma yağı içerdiğini ortaya koydu.

Araştırmada buna ilave olarak, haftada 2 kez döner gibi yağlı yiyeceklerle beslenen 1 kişide on sene içinde yürek krizinin meydana gelebileceği kaydedildi.

İngiliz Portsmouth Hastaneler Birliği Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi Denise Thomas, döner kebap, pizza ve cips türü gibi hazır yiyeceklerin en sağlıksız yiyecekler olduğunu kaydetti.

Bir döner kebap sandviçin 111 gram yağ içerdiğini, bunun da günlük gereksinimin 2 misline aynı olduğunu ifade eden Thomas, “Eğer döner kebap 400 gram ise bu da yemeğin dörtte birinin yağ olduğu demektir. Bu yağın bazıları da doymuş yağdır. Yani kolesterolünüzü artırır ve sonuçta damarlarınızı tıkar” dedi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Thomas, “Haftada 2 defa dönerli sandviç yerseniz yürek hastalıklarına davetiye çıkarmış olursunuz” dedi. Thomas, mesele çıkmaması için daha epey meyve ve bitkisel yiyeceklerle beslenme tavsiyesinde bulundu. Bu arada Yemek Standartları Ajansı, bu çeşit yiyecklerin üzerine al işaret konulması ve yağ oranlarının da yazılmasını istedi.

Yazar: Ahmet Polatlı

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/beslenme-makaleleri/donere-dikkat.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Beslenme Makaleleri Abone ol: RSS