Basit Dekorasyon Fikirleri

0 23

İnsanlar yaşam alanlarını güzelleştirmek için çeşitli ev dekorasyon fikirleri ile tasarımlar yaparlar. Bu tasarımları oluştururken hem sevdiklerinizle eşsiz ve eğlenceli bir aktivite yapar hem de sonunda mükemmel dekorasyon objeleri elde edebilirsiniz. Yazımızda tek başınıza ya da sevdiklerinizle kolaylıkla yapabileceğiniz basit dekorasyon çalışmalarını derlemeye çalıştık. Faydalı olmasını umar, keyifli zaman geçirmenize yardımcı olabilmeyi dileriz.

Kozalak Aranjman

Kozalaklar, muhteşem şekilleri ile doğanın insanoğluna sunduğu ve amaçları dışında yaygın olarak kullanılan eşsiz hediyelerdir. Son yıllarda ağırlıklı olarak kış dekorasyonları içerisinde yer alan kozalak temalı objeleri evlerinizde kolaylıkla hazırlayarak oldukça düşük maliyetli dekoratif ürünler elde etmeniz mümkün olmaktadır. Kozalak temalı objeleri yapabilmek için, yapmanız gereken şahane bir doğa yürüyüşü esnasında şekilli kozalak toplamaktır. Kozaklarınızı eve getirip eski bir diş fırçası yardımıyla temizleyin. Ardından isterseniz, vernik yardımıyla doğal olarak kullanarak isterseniz de farklı renklere sahip olan ahşap boyaları ile boyayarak kullanabilirsiniz. Geniş ve dekoratif bir kap içerisine kozalakları dilediğiniz şekilde konumlandırarak içerisine sütün mumlar yerleştirin. Baktıkça hayranlık duyacağınız bu obje evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Aydınlatma Yapımı

Geri dönüşüm materyalleri hayatımızın her alanında birkaç basit dokunuşla rahatlıkla kullanılabilir. Geri dönüşüm materyalleri içerisinde en çok kullanım alanına sahip olan konserve kutuları birçok amaçla evlerimizde tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Yapımını anlatacağımız konserve kutularından aydınlatma objesi ev dekorasyon fikirleri konusunda kolay uygulanabilirdir. İlk olarak dilediğiniz kadar konserve kutusunu, varsa dış yüzeyinde bulunan marka etiketlerinde temizleyin. Bunu yaparken bir diş fırçası kullanmanızda fayda vardır. Ardından tam anlamıyla temizleyebilmek için genişçe tencere içerisinde kaynatın. Kuruladıktan sonra sivri ve delici bir alet yardımıyla kutunun gövdesine delikler açın. Bu delikleri dilerseniz şekilli olarak isterseniz de gelişi güzel açabilirsiniz. Kutuların içerisine mum ya da led lambaları konumlandırınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, bir mum kullanacaksanız. Konserve kutusunun açık olan kısmının yukarıya bakmasına özen gösteriniz. Bu sayede hem mum havanın etkisiyle sönmeyecek hem de akan mum damlacıkları kutunun içerisinde birikme yaparak etrafın kirlenmesini engelleyecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.