Basit Bakım Önerileri

0 34

Basit bakım önerileri günlük bakım rutini içerisinde periyodik olarak kullanabileceğiniz ve evdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz tarifleri içerir. Evinizde bulunan birkaç malzeme ile siz de bu önerileri hazırlayıp deneyerek son derece başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizin için bu tarifleri yazımızda derledik keyifli vakit geçirmenizi dileriz.

Karbonatlı Cilt Bakım Maskesi

Son derece kolay bir bakım tarifi olan karbonatlı bakım maskesi için, iki malzeme yeterli olacaktır. Bu maskenin tarifine geçmeden önce ölçülerin olabildiğince minimalize edilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Çünkü maskenin tamamı hazırlandıktan sonra kullanılmalıdır muhafaza edilmemelidir.

Maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı karbonattır. İki malzemeyi bir çay tabağı içerisinde iyice karıştırdıktan sonra dairesel masaj hareketleri ile yüzünüze uygulayınız. Ardından karışım yüzünüzde tamamen kuruyana dek bekleyin. Ilık su ile durulayınız. Göz çevrenize uygulamayı yaparken olabildiğince yumuşak hamleler yapmaya dikkat ediniz. Haftalık ya da haftada 2 kez uygulayabileceğiniz bu tarif hem cildinizin gerilmesine hem de birkaç ton beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Aspirin Maskesi

Aspirinle yüz maskesi basit bakım önerileri olarak birçok kişi tarafından özellikle sivilce ve aknelerin azaltılması için kullanılır. 2 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım limonun suyunu bir çay tabağı içerisinde iyice karıştırarak krem kıvamına getiriniz. Yüzünüze masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dk kadar bekleyin. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulayarak sivilcelerinizin büyük oranda azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Aloa Veralı Cilt Temizleme Toniği

Aloa vera son yıllarda basit bakım önerisi içerisinde yerini almış son derece faydalı ve etkili bitkisel bir üründür. Kozmetik firmalar tarafından da pek çok ürünün içeriğine dâhil edilen bu bitki evde de kolaylıkla bakılabilen etli gövdeli türler içerisinde yer alır. Bir aloa veranın yaprağının içerisinde yer alan jelatin kıvamdaki özü, bir kaşık yardımıyla ayırın. Bu özün içerisine bir çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı ekleyerek yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Bakımınızı buz küpleri ile masaj yaparak tamamlayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.