Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Mike Nichols

Ekleyen: Özcan Ateş RSS kaynağına abone ol | 09 Şubat 2019 | Gösterim:
loading
 
  Mike Nichols Amerikalı film yönetmeni, yapımcı ve senarist. Michael Igor Peschkowsky olarak Berlin Almanya'da doğdu. Alman-Rus yahudi bir ailenin çocuğudur.1939'da ABD'ye gelmişlerdir.

1967 yılında The Graduate filmi ile En İyi Yönetmen Akademi Ödülü'nü kazanmıştır. Aynı film ile Altın Küre ve BAFTA'yı almış, 2004'de Angels in America ve ve 2001'de Wit dizileri ile Emmy ödülü kazanmıştır.

Tiyatro ödülleri olarak bilinen Tony Awards / Tony Ödülleri 'nde 8 ödül kazanmıştır.

Bunun yanında An Evening With Mike Nichols And Elaine May albümü ile Grammy Ödülleri'nde En İyi Komedi Albümü ödülünü almış ve Oscar, BAFTA, Emmy, Altın Küre, Tony ve Grammy ödüllerini hepsinde ödül alan insanlardan biri olmuştur. 1967'de Who's Afraid of Virginia Woolf?, 1984'de Silkwood, 1989'da Working Girl ile En İyi Yönetmen Akademi Ödülü adaylığı vardır.1994'de yapımcısı olduğu The Remains of the Day filmi ile En İyi Film Akademi Ödülü'ne aday gösterilmişliği vardır.

Yazar: Özcan Ateş

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/aile-makaleleri/mike-nichols.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Aile Makaleleri Abone ol: RSS