Kolay Bilgiler

Online Faydali Makaleler!

Merhaba Ziyaretçi! Giriş veya kayıt yaparak makale gönderebilirsin!

Margareten

Ekleyen: Elif Çınar RSS kaynağına abone ol | 22 Kasım 2018 | Gösterim:
loading
 
  Margareten, Viyanau00B4nın 5. Merkez İlçesi'dir. Hundsturm, Laurenzergrund, Margareten, Matzleinsdorf, Nikolsdorf, Reinprechtsdorf adlı 6 adet eski küçük ön bölgenin birleşmesiyle oluşmuş bir Merkez İlçe'dir.

Bu ilçeye zamanında irili ufaklı birçok köşk ve av evleri yapılmıştır fakat II.

Viyana Kuşatması'nda birçoğu yıkılmış ve yerinede yenileri yapılmamıştır. 1850 yılında Wieden ile beraber bir ilçe olarak Viyana'ya bağlanmıştır.

Fakat 1861 yılında bu ilçeden ayrılarak kendi başına Viyana'nın 5. Merkez İlçesi olarak kalmıştır. Genelde esnaf kesiminin oturduğu bir ilçeydi fakat zamanla işçi kesimininde yerleşmesiyle degişik kesimlere hitap eden bir ilçe olarak kalmışdır. Margareten'in diğer bir özelliği ise I. Dünya Savaşı sonrasında ilk sosyal evlerin Gürtel adlı büyük bulvar etrafına yapılmasıdır.

Bundan dolayıdır ki Nazilere karşı ilk gerilla hareketleri bizzat bu sosyal evlerden başlamışdır. Günümüzde Margareten Viyana'ya ilk gelen göçmen isçilerin yerleştiği alandır ve hala eski Yugoslavya ve Türk aileleri burda oturmaktadır.

Yazar: Elif Çınar

Facebookta Paylaş Tweet It Stumbleupon this post This post is delicious !

Makale Kaynağı:
https://www.kolaybilgiler.com/aile-makaleleri/margareten.html
Print Article Yazdır  Makaleyi PDF olarak indir PDF Olarak İndir  Makaleyi Gönder Gönder  Sitene Ekle Sitene Ekle  Geribildirim Yazara Geribildirim  Makaleyi Raporla Raporla | Bookmark and Share

İlgili Aile Makaleleri Abone ol: RSS